top of page
install_edited.png
channels4_profile_edited.png

        ЖОВТЕНЬ - 2023       

 27.10.2023 відбулось заняття #4 циклу тренінгів «Безпечна громада». У фокусі - психологічна безпека, посилення резильєнтності, досвід Ізраїлю у формуванні психологічно безпечного середовища.

 Сьогодні надважливо нагадати собі, що турбота про психологічний стан і безпеку - це крок до успіху, власної реалізації і щастя!

 Фінальний тренінг був побудований із урахуванням складових психологічної стійкості:

  • ЦІННОСТЕЙ: знання сенсу свого життя, свого покликання

  • ЕФЕКТИВНОЇ ДІЇ: організовувати свою поведінку в ефективний спосіб, діяти з надією, діяти згідно цінностей, діяти разом.

  • КОРИСНОГО МИСЛЕННЯ: здатності сприймати ситуацію і навігувати в ній з мудрими та світлими думками.

  • ЕФЕКТИВНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ ЕНЕРГІЇ ТА ЕМОЦІЙ

  • СТОСУНКІВ: плекання спільної стійкості, взаємної підтримки та ефективної спів дії.

 Відпрацьовували навички турботи про себе і про тих, хто поруч, розкривали «секрети стресостійкості», аналізуючи модель BASIC Ph професора Мулі Лахада, засновника та президента Громадського центру запобігання стресу «Мешабім», опрацьовуючи протокол емоційної підтримки «4 стихії»…

 Міркували, дискутували, мандрували в світ дитинства, виконуючи ролі героїв казки Джайлза Андре, Гая Паркера-Різа «Жирафи не танцюють».

 Експерт заняття - Лідія Поровчук, психолог Привільненського  ЦПРПП.

 Теплу і дружню атмосферу, щире і відкрите спілкування у чудовій Про.Спільноті Дубенщини доповнили приємні моменти зустрічей із колегами, партнерами – чарівними Алла Черній, Tetiana Kereselidze, Наталя Гуменюк.

 Сердечна вдячність колективу ПЗ "Дубенська гімназія "Премудрість" за розуміння важливості питання безпеки та створення надзвичайно комфортних умов для проведення тренінгів!!!

 Респект громадській організації Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, завдяки якій уже наступного тижня учасниці тренінгів розкриватимуть формулу безпеки у своїх колективах!

 Ще два цикли онлайн-тренінгів із ознайомлення з інструментами виявлення та подолання навчальних втрат відбулись у період 16.10-26.10.2023.

 Зацікавлені темою педагогічні працівники закладів освіти Бокіймівської, Варковицької, Привільненської, Семидубська ТГ 

  • відповідально та старанно опанували теоретичний матеріал;

  • розширили знання про стратегії подолання навчальних втрат, розривів, прогалин та можливості платформи Всеукраїнська школа онлайн як інструмента для їх діагностики;

  • виконали самостійну роботу в ролі «учнів», після чого провели діагностування своїх вихованців.

 Змістовно пройшли підсумкові заняття, в ході яких колеги відверто і щиро висловили особисте бачення щодо використання можливостей платформи у професійній діяльності, обмінялись думками та враженнями.

 Онлайн - тренінги відбуваються за підтримки та консультативної допомоги Управління Державної служби якості освіти у Рівненській області.

 Тримаємо наш стрій!

#ЗмінюємоОсвітуРазом

Неймовірна Про.Спільнота педагогів Дубенщини продовжує навчання в рамках проєкту “Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей», який реалізується громадською організацією Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки Службою Освітній омбудсмен Сергій Горбачов

13.10.2023 відбулось заняття #3 циклу тренінгів «Безпечна громада». Тема дня - інформаційна безпека.

Віримо, що завдання, кейси, запропоновані для розгляду та аналізу, поради та рекомендації експерта Віталія Марчака, інспектора відділу протидії кіберзлочинам кіберполіції в Рівненській області, допоможуть педагогам у співпраці з батьками навчати наших учнів:

  • критично мислити й оцінювати додатки, веб-сайти та інший цифровий контент;

  • знати про ризики, які можуть чекати на учасників освітнього процесу в онлайн середовищі;

  • захищатися від інтернет-загроз, у тому числі від цькування та шахрайства;

  • ділитися з обачністю й розуміти, чим, коли, як та з ким це можна робити;

  • бути добрими та ввічливими до інших людей, у тому числі в Інтернеті, поважати їх приватність;

  • просити про допомогу в складних ситуаціях у батьків або інших дорослих, яким вони довіряють.

Чергове заняття - ще один важливий крок у досягненні нашої мети: зробити так, щоб кожна дитина навчалась, досліджувала та залишалась у безпеці як у школі, так і за її межами.

Сердечна вдячність колективу ПЗ "Дубенська гімназія "Премудрість" за розуміння важливості питання безпеки та створення надзвичайно комфортних умов для проведення тренінгів, які разом із новими знаннями, вміннями та навичками дарують учасникам неймовірний заряд енергії та позитиву від спільної роботи та живої взаємодії!

Цінуємо і зміцнюємо партнерство та співпрацю з Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, що сприяють безперервному якісному зростанню педагогів.

Яскравий приклад - тренінг «Практика та інструментарій оцінювання в новій українській школі» для вчителів інтегрованих курсів природничої освітньої галузі та математики шкіл, що відбувся 12.10.2023 на базі центру.

Завдяки високому професіоналізму та майстерності тренерів Раїси Шагієвої, завідувачки лабораторії природничо-математичної освіти та технологій РОІППО, та Лариси Пекарської, методистки цієї ж лабораторії, учасники заходу:

  • проаналізували Державний стандарт базової середньої освіти, модельні навчальні програми;

  • відпрацьовували алгоритм діяльності вчителя щодо організації оцінювання;

  • опановували інструменти формувального оцінювання.

Сердечна вдячність Раїсі Радисівні та Ларисі Володимирівні за легкість та доступність у висвітленні важливих питань, усім учасникам тренінгу – за продуктивну співдію.

 У період 05.10-09.10.2023 у співпраці з Управління Державної служби якості освіти у Рівненській області проведено онлайн-тренінг «Навчальні втрати. Як діагностувати та корегувати» для заступників директорів із навчально-виховної роботи закладів

освіти Бокіймівської, Варковицької, Привільненської,  Семидубська ТГ.

  Програма навчання передбачала

05.10 – опанування теоретичного матеріалу, розкриття змісту та суті понять «навчальні втрати», «навчальні розриви», «навчальні прогалини», знайомство зі стратегіями їх подолання та можливостями платформи Всеукраїнська школа онлайн як інструмента для діагностики освітніх втрат.

06-08.10 – самостійну роботу учасників тренінгу відповідно до розподілених ролей «вчитель», «учень».

09.10 – аналіз результатів діагностики, обмін думками, враженнями, моделювання стратегій для подальшої роботи з педагогами у закладах освіти.

Ірина Паньова, Наталія Кіриченко,  Анна Юр'єва,  Оксана Ярмолюк,  Світлана Тимощук,  Людмила Ревко,  Катерина Кусік,  Ігор Петлюк, Іван Малафійчук, Ольга Вовчик, Олена Усач дякуємо за чудову співдію! Усі поради, думки, ідеї, озвучені в ході занять, індивідуального консультування, надзвичайно корисні і стануть у нагоді в ході опанування вчителями інструментів виявлення та подолання навчальних втрат.

Тримаємо наш стрій!

Ідеї проєкту “Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей», який реалізується громадською організацією Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe у співпраці з Освітній омбудсмен Сергій Горбачов втілюються на Дубенщині.

04.10.2023 відбулось заняття #2 циклу тренінгів «Безпечна громада». Тема дня - фізична безпека, що охоплює широкий спектр практик, спрямованих на запобігання небезпекам, мінімізацію ризиків та забезпечення безпечних умов для життя і здоров’я учасників освітнього процесу.

  Було високопрофесійно та експертно завдяки участі фахівців Дубенського районного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області, рятувальників Головного управління ДСНС області та медика аварійно-рятувального загону спецпризначення області, які поглибили знання учасників про найпоширеніші види вибухонебезпечних предметів, вдосконалили вміння та навички надання першої домедичної допомоги.

  Було змістовно і фахово завдяки висвітленню інформації про КЛАС БЕЗПЕКИ в  школі Мариною Капран, спеціалістом із безпеки в освітньому середовищі, учасницею всеукраїнського проєкту «Клас безпеки» та його реалізацію в закладах загальної середньої освіти Семидубської ТГ.

   Було пізнавально, комфортно, затишно, адже працювали в ПЗ "Дубенська гімназія "Премудрість" - закладі, де кожна дитина відчуває себе у безпеці, бо навчається у безпечних умовах, а поряд – безпечні дорослі: відповідальні, вмотивовані, толерантні та доброзичливі…

  Було інтерактивно, інтенсивно, діяльнісно в ході

  • визначення основних компонентів забезпечення фізичної безпеки учнів та критеріїв безпечного освітнього середовища,

  • обговорення та аналізу різних рівнів відповідальності в реалізації фізичної безпеки в освітньому середовищі,

  • самоаналізу рівня обізнаності з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайної ситуації; створення такого алгоритму у спільнодії,

  • виконання вправ-ігор «Дорога від дому до школи», «Безбар'єрність».

 Було продуктивно, адже кожна із учасниць тренінгу ще більше поглибила знання про фізичну безпеку та її основні компоненти, критерії!

вітання центру.png
bottom of page