top of page
install_edited.png
channels4_profile_edited.png

        СЕРПЕНЬ - 2023       

 День 7 освітянської (не) Конференції. Насичений, креативний, позитивний, результативний! До методичної майстерні «Початкова школа: свіжий подих і перезавантаження» завітали колеги, які уже шостий навчальний рік поспіль забезпечують якісну організацію роботи початкової школи відповідно до концептуальних засад НУШ.

 У першому модулі, який відбувався у змішаному форматі, обговорено актуальні питання організації освітнього процесу в початковій школі в 2023/2024 навчальному році.

 Спікер Вікторія ГЕРУС, експерт із сертифікації, вчителька початкових класів Іваннівської гімназії Привільненської сільської ради, акцентувала увагу на питаннях організаційного характеру, збереження здоров’я учасників освітнього процесу в період воєнного стану, освітніх втрат початкової освіти, шляхах їх подолання, навчально-методичного забезпечення, оцінювання навчальних досягнень учнів, важливості для кожного педагога самовдосконалюватись та зростати професійно, презентуючи матеріали серпневої студії РОІППО. 

 Про навички читання з розумінням як одне з наскрізних умінь, від якого залежить успішне формування в молодших школярів усіх ключових компетентностей, корисні поради від Інни Большакової йшлося у виступі Олени ПОЛІЩУК, сертифікованого педагога, експерта з сертифікації, вчительки початкових класів Вовницької Гімназії Бокіймівської сільської ради.

 Секрети про можливості нейромереж та ШІ розкрила колегам Ірина ПАНАСЮК, консультант центру.

 Другий модуль, практико орієнтований, став родзинкою заходу.

Тетяна ЛІЧНА, вчитель-методист початкових класів Семидубського ліцею Семидубської ТГ , в ході майстерки «Про інтегрований підхід у навчанні молодших школярів на прикладі теми «Як запобігти змінам клімату» продемонструвала можливості, сильні сторони та переваги діяльнісного підходу. Запропонувала цікаві вправи, завдання, які сприятимуть формуванню у молодших школярів основних компетентностей у природничих науках, екологічної грамотності і здорового життя.

 Інна КОВАЛЬЧУК, учитель фізики, інформатики, завідувач STEM-центру Привільненського ліцею, разом із своїми учнями запросила учасників до участі в STEM-квесті. Словами не передати емоцій та захоплення учнівства, яке влаштувало інтелектуальне змагання для вчителів із низкою проблемних завдань, з елементами рольової гри, для виконання яких можуть знадобитися будь-які ресурси.

 І хто зна, чи не були щасливішими від дітей педагоги, які об’єдналися у команди і з цікавістю та азартом, із задоволенням проходили маршрут квесту, відповідаючи на каверзні питання модераторів. Експериментували, малюючи 3D-ручкою квіти, шукали підказки, вдивляючись у бінокль, стрибали, проходили трасу модельними авто …

 У підсумку – висновок: STEM – це круто! Цікаво! І зовсім не складно!

 Висловлюємо сердечну вдячність всім колегам, які дбають про свій професійний розвиток, а значить дбають про формування особистості майбутнього громадянина.

 Особливі слова подяки колективу Привільненського ліцею, сучасного закладу освіти, за надзвичайно позитивну атмосферу, комфортні умови, відкритість у спілкуванні, цікаві ідеї, які надихнули всіх учасників методичної майстерні вдосконалюватись, зростати, бути сміливими у своїх цілях і ставити високу планку!

 Тримаємо освітянський стрій! Разом до ПЕРЕМОГИ!

 Відповідальні та сумлінні, творчі та натхненні, стійкі та незламні – лідери установ та закладів освіти Бокіймівської, Варковицької, КозинськоїПривільненської,  Радивилівської, Семидубської ТГ 29.08.2023 взяли участь в управлінській студії Освітянської (не)Конференції.

 Актуальні питання. Високопрофесійні спікери. Вмотивовані учасники. Кожен на своєму робочому місці тримає освітній стрій, розвиває освіту, піклується про безпеку дітей, дбає про колег.

Про функціонування закладів освіти в умовах воєнного стану, особливості та пріоритети, виклики і можливості 2023-2024 навчального року йшлося у виступах Петра Коржевського, директора Департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації,  Алли Черній, голови постійної комісії Рівненської обласної ради з питань гуманітарної політики, директора Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Святослава Сидорука, начальника Управління Державної служби якості освіти у Рівненській області.

 У ході управлінської студії обговорено низку важливих питань

  • Проєкт "Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей", який реалізується Центром Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe у співпраці з Службою освітнього омбудсмена, презентувала Тетяна Луговська, заступниця голови з питань моніторингу та оцінки громадської організації «Центр інноваційної освіти «Про.Світ».

  • Як компенсувати освітні втрати: рекомендації керівникам ЗЗСО, - радила Ольга ВОРОН, доцент кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти РОІППО.

  • Про нові стандарти атестації педагогічних працівників йшлося у виступі Миколи ЛЮШИНА методиста кабінету освітнього адміністрування РОІППО.

  • Про важливі моменти супроводу інтернів та підтримку їх в роботі роз’яснювала Оксана ЛЮТКО, заступник директора з науково-методичної роботи Рівненського ОІППО.

  • Поради, рекомендації про особливості організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах воєнного стану надала Людмила ЧОРНОУС, директор Варковицького ІРЦ Варковицької сільської ради.

  • Про особистість керівника закладу освіти, його роль у формуванні психологічного клімату колективу слово мав Володимир ОМЕЛЬЧУК, кандидат педагогічних наук, доцент, викладач ВСП «Дубенський педагогічний фаховий коледж РДГУ».

  • Питання організації учнівських інтелектуальних змагань в умовах сучасних викликів розкрила Олена КУЗЬМІН, завідувач кабінету освітнього адміністрування РОІППО.

 Освіта – це зброя, яка має неабияку силу, і яка здатна творити дива. Тому міцно тримаємо цю зброю в руках і виборюємо майбутнє! І у цій боротьбі надзвичайно важливо ДОПОМАГАТИ і ПІДТРИМУВАТИ один одного!

 Тримаємо освітянський стрій! Разом до ПЕРЕМОГИ!

 «Будуймо разом Україну Духу, Україну Розуму, Україну Серця – навіки, до нескінченності, - на Радість Світам!». Під таким гаслом в атмосфері співпраці та взаєморозуміння, творчого самовираження пройшов тренінг «Національно-патріотичне виховання: виклики та можливості у професійній діяльності педагога». Педагогів-організаторів, класних керівників, зацікавлених темою учителів надихала Наталія Мінакова, методист лабораторії національного виховання Рівненського ОІППО.

 Учасники тренінгу були залучені до сучасних інтерактивних форм роботи, що сприяють формуванню національної свідомості, розвитку критичного мислення, вихованню національно-патріотичних цінностей, та які будуть дієвими й ефективними для використання в освітньому процесі.

 Надзвичайно позитивні, яскраві враження, відгуки та емоції учасників тренінгу надихають на подальшу творчу діяльність, спонукають до вдосконалення, додають впевненості у світлому майбутньому нашої України !!!

 Слава Україні! Слава ЗСУ!

 Шана педагогам, які тримають освітянський стрій!

 День 5 Освітянської (не)Конференції присвячено питанням наскрізного процесу виховання, який формує цінності, партнерської взаємодії та впровадження діяльнісного підходу в НУШ.

 Актуальними, змістовними та емоційними були виступи всіх спікерів. Адже колеги, які висвітлювали питання, презентували цікаві та корисні ідеї з урахуванням вимог сьогодення, мають власний позитивний досвід.

 Особистий погляд на підходи виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, бачення планування роботи педагога-виховника висвітлила Інна Іванова, спікер освітнього проєкту «На урок».

 З ключовими засадами організації виховної роботи в умовах сучасних викликів, окреслених в ході роботи секції виховної роботи та позашкільної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, ознайомила колег Наталія Вознюк.

 Один із пріоритетів у новому навчальному році - БЕЗПЕКА учасників освітнього процесу. Педагоги-виховники також отримали пропозицію долучатись до циклу тренінгів програми «Безпечна громада», що реалізується в рамках проєкту «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей» Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.

 Спільнота вчителів мистецьких предметів отримала корисні поради та кейс із навчально-методичними матеріалами від Віри Сороки,  Нійолі Березюк, Ірини Панасюк.

 Учасники онлайн-тренінгу «Діяльнісний підхід як спосіб забезпечення цілісної подорожі дитини у системі формальної освіти» отримали можливість поглибити знання та збагатитись корисностями завдяки майстерності Любові Продан, тренерки The LEGO Foundation.

Слава Україні! Слава ЗСУ!

Шана нашим педагогам, які тримають освітянський стрій!

 Ми разом тримаємо стрій, ми разом у нашій боротьбі за світле майбутнє.

 Символічно, що у День Державного Прапора України відбулась чисельна методична студія «Навчаємо і навчаємось під час війни!», зустрілись колежанки професійної спільноти працівників психологічної служби. Освітяни єднаються під рідним синьо-жовтим знаменом для нових справ заради перемоги та процвітання нашої Батьківщини.

 У ході роботи методичної студії вчительська спільнота закладів загальної середньої освіти Бокіймівської,  Варковицької, Привільненської,                   Семидубської ТГ, зацікавлені колеги з інших громад Рівненщини отримали корисну інформацію, поради та роз’яснення щодо:

 Нових методів оцінювання в НУШ у 2023-2024 навчальному році (спікер - Ольга ВОРОН, кандидат педагогічних наук, доцент

кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти Рівненського ОІППО .

 Організації навчання дітей з ООП, оцінювання їх навчальних досягнень, створення у закладі освіти безпечного інклюзивного освітнього середовища (спікер - Юлія Голубюк, методист Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, старший викладач кафедри психології та інклюзивної освіти РОІППО)

 Нейромережі та ШІ на допомогу вчителю: огляд можливостей (спікер - Ірина ПАНАСЮК, консультант Привільненського ЦПРПП)

  Збереження психічного здоров’я учасників освітнього процесу в умовах сьогодення (спікер - Катерина Руда, практичний психолог Вовницької гімназії Бокіймівської сільської ради) В рамках серпневої (не)Конференції реалізовано ще один творчий проект - флешмоб «1 ідея – 1 спікер – 1 хвилина», учасниками якого стали Тетяна Сидорська, педагог Жорнівської гімназії Варковицької сільської ради, Анна Юр’єва, вчитель Іваннівської гімназії, Інна Ковальчук, вчитель Привільненського ліцею, Юлія Семенюк, вчителька Малосадівського ліцею Привільненської сільської ради, Іванна Бєлялова, вчителька Бокіймівського ліцею.

 Практичні психологи та соціальні педагоги обговорили рекомендації Міністерства освіти і науки України про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти.

 Лідія Поровчук, Оленна Лінник акцентували увагу колег на важливості надання практичної, соціальної та емоційної підтримки учасникам освітнього процесу.

 Наталія Мельнікова поділилась інсайтами, міркування про те, як плекати резильєнтність та чому це важливо, спираючись на досвід Ізраїлю, який варто використати в Україні. Цікавою стала для учасниць спільноти пропозиція долучитись до опанування програми «Безпечна громада», що реалізується в рамках проєкту «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей» Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ».

 Згуртовані, відкриті для обміну думками та ідеями, натхненні змінювати українську освіту на краще, націлені на результат, ми обов’язково зробимо більше для Перемоги.

 Готуємось до нового 2023-2024 навчального року. Віримо у гарні його результати!

 22.08.2023 відбулись чергові зустрічі у професійних спільнотах, у ході яких колеги закладів освіти Бокіймівської, Варковицької, Привільненської, Семидубської ТГ обговорювали актуальні напрями діяльності, шляхи їх практичної реалізації.

  Наша сила і гарні результати – у нашій ефективній співдії. Діяли разом – узгоджено і ефективно лідери професійних спільнот, модератори та спікери Світлана Пуца, Оксана Ярмолюк, гуртуючи вчителів суспільних предметів, Олександр Александрович, Оксана Москалюк, Ольга Круглик, Віктор Вознюк, - учителів математики, Ігор Манзюк, Світлана Нестерук, Валентин Долишній, Валентина Манзюк, - учителів технологій, Олена Десятник, Валентина Романовська, Лариса Громик, Ольга Радчук, - педагогів біології та екології, основ здоров’я, Анна Юр’єва, - вчителів географії, Микола Рудковський - вчителів фізичної культури та предмета «Захист України». Вдячність колегам за професіоналізм та відповідальність!

 Саме така чітка і злагоджена співпраця допомагає зміцнити стійкість – уміння відповідати виваженими, мудрими діями на виклики, з якими стикаємося.

 Тримаємо освітянський стрій! Робимо все можливе, щоб наблизити перемогу!

  Незламні та налаштовані на перемогу: освітяни закладів освіти Бокіймівської, Варковицької, Привільненської,   Семидубської ТГ сумлінно та відповідально готуються до нового 2023-2024 навчального року.

 Освітянська (не) Конференція-2023 стартувала 21 серпня зустрічами у професійних спільнотах. Спілкувались онлайн, окреслюючи пріоритетні напрями діяльності у новому навчальному році, шляхи їх практичної реалізації, обмінювались ідеями та освітніми практиками, ділились порадами щодо збереження менталього здоров’я учасників освітнього процесу у воєнний та післявоєнний час вчителі мовно-літературної освітньої галузі, фізики та астрономії, інформатики, хімії.

 Особлива шана та вдячність лідерам професійних спільнот, модераторам та спікерам Світлана Павлюк Іванні Бєляловій, Людмилі Котюк, учителям української мови та літератури, Інні Ковальчук, Володимиру Бондаруку, вчителям фізики, Оксані Москалюк, Олександру Брагіді, Інні Ольшевській, Інні Адамчук, учителям інформатики, Валентина Манзюк-Романович, Віталія Тимейчук, Інні Сидорчук, Олені Сав’юк, педагогам іноземних мов, Ольга Запоточна, Наталії Кирило, вчителям хімії, Марії Горощук, Людмилі Царук, учителям зарубіжної літератури, чиї професіоналізм та високі лідерські якості забезпечили ґрунтовний виклад та змістовне висвітлення інформації, отриманої 18.08.2023 під час Серпневих студій Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, гарну взаємодію, приємне спілкування. Ваші відповідальність, майстерність, вміння окреслювати пріоритети надихають на подальшу творчу діяльність та співдію, спонукають колег до професійного зростання і вдосконалення!!

 Завдань, турботи та викликів у освітян значно більше, ніж у мирні часи. Та попри це, вчителі радіють можливості працювати, спілкуватися з колегами й учнями, допомагати ЗСУ. Тож тримаємо і надалі освітній фронт у єдності, підтримці з вірою в ПЕРЕМОГУ

Директор центру Наталія Мельнікова взяла участь у серпневих педагогічних студіях із теми «Реалізація нових державних освітніх та професійних стандартів в умовах сучасних викликів» на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Як учасниця міжнародного освітнього модуля "Освітній тур в Ізраїль" в рамках проекту «Про.Спільноти: безпечне і комфортне середовище для дітей», який реалізується Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, ділилась інсайтами, міркуваннями "Як плекати резильєнтність та чому це важливо: досвід Ізраїлю, який варто використати в Україні" з учасниками секції "ПРАКТИЧНА ПСИХОЛОГІЯ І СОЦІАЛЬНА ПЕДАГОГІКА".

 Період із 04.08 по 09.08 видався особливо важливим для команди Привільненський ЦПРПП. Даремно, що відпустка!!! Ми стали активними учасниками навчання тренерів проєкту «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей», що реалізується громадською організацією Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.

 Шість активних робочих днів занурення у навчальну програму «Безпечна громада», розроблену супер-командою «Про.Світ». Олександра Пєтушкова Оксана Федоренко Stanislav Klosovskyi, ВИ – неймовірні!!! Особливий респект за те, що без погонів!

Шість днів активної роботи над вдосконаленням тренерської майстерності.

 Шість насичених, глибоких, змістовних днів, коли мозок «плавився», а емоції зашкалювали… У товаристві Tatyana Kytychenko Ліліана Миханів Наталя Сікора Наталя Гуменюк Natalya Ponezha Наталія Прокопчук Тетяна Діденко Olia Dedov Mary Nykytiuk Tetiana Kereselidze Inna Ivanova та інших і не могло статись інакше!!!

 ФІНІШна пряма відпустки плавно переходить у СТАРТ нового етапу професійної діяльності. Валізи запаковані новими знаннями, корисними кейсами та інструментами, чіткими порадами, рекомендаціями щодо посилення безпеки в освітньому процесі. Ми, як і завжди, раді бути корисними!

ЯК? ДЕ? КОЛИ? Найближчим часом!!!

Слідкуйте за новинами про деталі та повідомленням про реєстрацію для участі в програмі (кількість учасників обмежена) на наших сторінках у ФБ та Телеграм https://t.me/+7osRgQRU9cxmMzQy...

bottom of page