top of page
install_edited.png
channels4_profile_edited.png

        ВЕРЕСЕНЬ - 2023       

Привільненський ЦПРПП: допомагаємо, підтримуємо, консультуємо!

Консультування педагогічних працівників та керівників закладів освіти є одним із завдань, покладених на центр, яке фахівці виконують у процесі ефективної взаємодії з педагогами. Так 28.09.2023 відбулась рефлексивна консультація на запит адміністрації Молодавської гімназії Привільненської ТГ. Директор Микола Магель, заступник директора Оксана Ярмолюк, секретар-діловод Галина Денищук проаналізували та оцінили разом із директором центру Наталією Мельніковою стан ведення документації відповідно до розроблених та затверджених у закладі номенклатури справ і Інструкції з діловодства. 

1.png

МИ БУДУЄМО СПІЛЬНОТУ

ЗАРАДИ РОЗВИТКУ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ

 Упродовж 20-24 вересня 2023 року в рамках проєкту «Розвиваємо коаліцію для учнівського самоврядування в Україні», який реалізувався за сприяння Міністерства закордонних справ Польщі і Польського інституту у Києві спільно з Фундацією Освіта для демократії, в рамках програми RITA – Зміни в регіоні, за підтримки Польсько-американської фундації свободи, ІРИНА ПАНАСЮК, консультант Привільненського центру професійного розвитку педагогічних працівників та ТЕТЯНА ДОВЖИК, заступник директора з виховної роботи Привільненського ліцею, взяли участь у робочому візиті до м. Варшави в команді Амбасадорів учнівського самоврядування з 15 міст України.

Програма візиту була насиченою, цікавою та змістовною. Упродовж 3 днів учасники:

підсумували поточну діяльність Коаліції для розвитку учнівського самоврядування та Амбасадорів, ознайомилися з роботою органів учнівського самоврядування в школах Варшави;

стали учасниками воркшопів, організованих Варшавським центром освітніх та соціальних ініціатив;

зустрілися з представницею команди молодіжної політики офісу столичного міста Варшави НАТАЛІЄЮ КОЗЬОРОВИЧ та учнівським омбудсменом Варшави ДОМІАНОМ ЯВОРЕКОМ;

відвідали Центр «Східний дім» фундації «Карта Центр», де ПЬОТР СЄНКЄВІЧ, заступник директора невеличкої школи під Варшавою, розкрив важливість участі батьків в учнівському самоврядуванні. Далі учасники підбили підсумки та обговорили, що чекає Коаліцію, визначили пріоритети, методи дій, необхідні ресурси та їх джерела, переваги для особистого та професійного розвитку Амбасадорів, напрямки діяльності – як кожен Амбасадор готовий просувати ідеї демократичного учнівського самоврядування.

Амбасадорів України об’єднує переконання, що сучасна школа має стати простором, що сприяє формуванню демократичної культури юних громадян та громадянок нашої держави, що дієве учнівське самоврядування є однією з найкращих можливостей для розвитку в учнівства громадянських компетентностей. Адже учнівське самоврядування - це досвід активності, відповідальності, залученості, відчуття значущості.

Дякуємо фонду Fundacja Civis Polonus (Варшава) в особі ЛУКАША ДЕМБІНСЬКІ та ОЛЬГИ НАПЬОНТЕК, Громадській організації Унікальна країна (Жмеринка) та Центру освітніх ініціатив Center for Educational Initiatives (Львів) в особі виконавчого директора ОЛЕНИ ШИНАРОВСЬКОЇ за можливість стати учасниками проєкту. Особлива дяка ДАРІЇ ЛЕВИЦЬКІЙ за можливість чудової комунікації!

Привільненський ЦПРПП: завжди актуально, професійно, дієво!

Цього разу під час заняття #1 циклу тренінгів «Безпечна громада» як складової проєкту “Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей», який реалізується громадською організацією Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, у співпраці зі Службою освітнього омбудсмена.

 Команда 27 вмотивованих, відповідальних, натхненних колежанок із 15 закладів та установ освіти 8 громад Дубенського району розпочала аналіз та осмислення поняття «дитина в безпеці», компонентів фізичної, психологічної, інформаційної безпеки, щоб сформувати чітке розуміння, як у щоденній комунікації з дітьми в рамках освітнього процесу створювати для них відчуття безпеки.

 Велика увага в даному проєкті, де питання безпеки розглядається в контексті освітньої екосистеми, приділяється міжвідомчій взаємодії, партнерству та співпраці. З перших кроків участі маємо підтримку та всіляке сприяння з боку місцевої влади нашої Привільненська територіальна громада, органів управління освітою громад-партнерів, де питання безпеки учасників освітнього процесу - пріоритетне.

 Відчуваємо підтримку і з боку Рівненського ОІППО, за що особиста вдячність директору Аллі Черній.

 Свою готовність співдіяти, допомагати та бути експертами з безпекових питань засвідчили і Лідія Білик, начальник відділу освіти, культури та спорту Дубенської РДА, Юрій Грицак, заступник начальника Дубенського районного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області.

 Цикл тренінгів із опанування комплексної освітньої програми зі створення безпечного освітнього середовища буде відбуватись у чудових безпекових умовах ПЗ "Дубенська гімназія "Премудрість", неймовірній атмосфері доброзичливості, теплоти і підтримки колективу та його лідера Сергія Скоропляса.

 Універсальної формули успіху у створенні безпечного освітнього середовища немає. Та коли кожен на своєму робочому місці відповідально та сумлінно виконує посадові обов’язки, можна очікувати на гарний результат: «Безпечне середовище + безпечний дорослий = дитина в безпеці».

ГОТУЄМОСЬ до проведення циклу тренінгів "Безпечна громада" в межах проєкту “Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей”, який реалізується громадською організацією Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.

Тішимось, що команда ПРО.СВІТян - небайдужих, проактивних педагогів, які усвідомлюють, що будь-які зміни починаються і залежать не завжди і не тільки від влади, грошей, а в першу чергу від кожного особисто, додалась і стала сильнішою завдяки 27 учасникам із 15 закладів 8 територіальних громад Дубенського району.

СТАРТУЄМО 15 вересня в одному з найкращих закладів Рівненщини - ПЗ "Дубенська гімназія "Премудрість".

Змінюємо освіту разом!

bottom of page